KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281002
*
nr 1428 1002
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Flicka i folkdräkt. Ej signerad. Olja på duk på pannå, uppfodrad duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:44:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:56:29
1
Vinnande bud
25/10 19:37:10
2
3.000 kr
25/10 19:37:10
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad flicka i folkdräkt olja olja på duk på pannå oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador, lagad
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1428 1002
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Flicka i folkdräkt. Ej signerad. Olja på duk på pannå, uppfodrad duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 13:56:29 | 1 | Vinnande bud |
| 25/10 19:37:10 | 2 | 3.000 kr |
| 25/10 19:37:10 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad flicka i folkdräkt olja olja på duk på pannå oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



