KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281002
*
nr 1428 1002
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Flicka i folkdräkt. Ej signerad. Olja på duk på pannå, uppfodrad duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:44:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:56:29
1
Vinnande bud
25/10 19:37:10
2
3.000 kr
25/10 19:37:10
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad flicka i folkdräkt olja olja på duk på pannå oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador, lagad
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1428 1002
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Flicka i folkdräkt. Ej signerad. Olja på duk på pannå, uppfodrad duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 13:56:29 | 1 | Vinnande bud |
25/10 19:37:10 | 2 | 3.000 kr |
25/10 19:37:10 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 okt
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad flicka i folkdräkt olja olja på duk på pannå oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37